سرنوشت کشتی یونانی در جزیره کیش چه می شود؟

 

سرنوشت کشتی یونانی در جزیره کیش چه می شود؟

کشتی به گل نشسته کیش که امروزه به عنوان یکی از جاذبه های پرطرفدار کیش تبدیل شده به دلیل فرسودگی و عدم اختیار امکانات نگهداری از آن، تا چند سال دیگر از لیست دیدنیهای کیش حذف خواهد شد.

کشتی یونانی در 1345 در نزدیکی روستای باغو به گل نشست و هیچ وقت نتوانست ایران را ترک کند و هم اکنون به یک برند در جزیره کیش مطرح شده که بیشتر هتل ها و مراکز گردشگری جزیره کیش را با کشتی یونانی به تصویر می کشند.

بعد از به گل نشستن این کشتی هیچکس نتوانست آن را جابه جا کند و تا به امروز در این بخش از جزیره باقی مانده است. برخی علاقه مند بودند تا از درون کشتی بازدید کنند و اکوسیستم درون آن را ببینند ولی به علت خطر ریزش به دلیل فرسایش بیش از اندازه آب شور بر پیکره کشتی و خورده شدن آهن های کشتی نمی توانستند تا حدی جلوتر بروند. امکانات بسیاری برای جذب گردشگر در کنار این کشتی یونانی تاسیس شده که از جمله می توان به آلاچیق، امکان شترسواری، رستوران و سرویس. و... اشاره نمود.

چند سالی است که عقب کشتی فرو ریخته و بدنه آن در حال تکه تکه شدن و در نهایت فرو رفتن به داخل آب است. گردشگرانی که خاطره زیادی با کشتی یونانی دارند با شنیدن این خبر گریه کردند. کسی نمی داند تا چند سال دیگر آیا گردشگران تور کیش امکان تماشا و عکس گرفتن در کنار این کشتی را دارند یا خیر.

زمانی که علی اصغر مونسان رییس سازمان منطقه آزاد کیش بود، در این خصوص بیان کرد: روی موضوع نگهداری از کشتی یونانی با دانشگاه شریف صحبت شده ولی مرمت و نگهداری از کشتی با توجه به برآورد هزینه ها به صرفه نبود. این مطلب بیانگر این است که امیدی به ماندن این کشتی به گل نشسته در جزیره نیست.